טיפול ריגשי

כמעט כל אחד מאיתנו נתקל לאורך חייו בקשיים, דילמות או מעברים ומשברים המלווים בקושי וכאב. בתקופות חיים אלו אנו נעזרים לעיתים תכופות באנשים קרובים לנו, בכישורים האישיים שלנו, ובניסיון העבר. עם זאת, לעיתים כל אלו אינם מאפשרים לנו להתמודד באופן מספק, יעיל או מהיר דיו עם המצב.
לעיתים כדאי ורצוי להיעזר באיש מקצוע, כדי לצלוח את התקופה הקשה באופן היעיל והמהיר ביותר. טיפול ריגשי מטרתו לעזור למטופל להבין טוב יותר את רגשותיו ורצונותיו, וכן להקל משמעותית על הכאב הנפשי שנלווה לתקופת המשבר.
אני מטפלת באנשים אשר חווים קושי, ומחליטים להקדיש לעצמם זמן ולשפר את איכות חייהם. לעיתים הקושי הוא סביב תקופה קשה (גירושין, מוות של אדם קרוב, בשורה קשה),לעיתים סביב מערכת יחסים מורכבת (בני זוג, הורה – ילד) ולעיתים סביב מצב רוח קשה או התדרדרות בתפקוד (חרדה, דיכאון)
טיפול ריגשי הוא מסע. מסע אל נפשו של האדם. במהלך המסע חוקרים המטפל והמטופל את רגשותיו ומחשבותיו של המטופל, ומנסים יחד להבין את הגורמים למצב, ולשפר את תחושתו של המטופל.
מחקרים רבים מדגישים את החשיבות שב"כימיה" שנוצרת בין המטפל והמטופל. קיימות שיות שונות ומגוונות שמסייעות בידי המטפל לעשות את עבודתו. עם זאת, יכולתו של המטפל להתחבר למטופליו, להיות אמפטי וקשוב, להוות סוג של משענת – היא היכולת החשובה ביותר שמנבאת את הצלחתו של הטיפול.
כמטפלת ריגשית, אני משתמשת בכלים רבים אותם רכשתי בלימודים ממושכים. אני מתאימה את סוג הטיפול למטופל , ולעיתים קרובות משלבת בין השיטות השונות.

-